free html website templates

Добавка Evotherm М1

Добавка Evotherm М1 (вирбник «MeadWestvacо», США) представляє собою набір поверхнево-активних речовин (ПАР), які знижують внутрішнє тертя в тонких плівках бітуму на межі вяжучого з мінеральною частиною. Evotherm М1 придає бітуму тиксотропні властивості. Дані властивості дозволяють отримати необхідний коефіцієнт щільності асфальтобетонного покриття при температурах ущільнення на 50-70 ° С нижче звичайних, не розріджуючи при цьому в'яжучого і абсолютно не змінюючи властивостей самого бітуму. Крім того, добавка Evotherm М1 має у своєму складі адгезивну складову, яка активно витісняє вологу і забезпечує відмінну адгезію бітума з мінеральною частиною. Добавка представляє маслянисту рідину природного походження, яка легко розчиняється в бітумі і не потребує додаткового переобладнання асфальтобетонного заводу. Додається у дозуванні 0,3% від маси бітуму.

На основі лабораторних випробувань та практичному досвіді використання Evotherm М1 можна сказати що добавка комплексно впливає на технологічні процеси укладання, ущільнення асфальтобетонної суміші, покращується температурна однорідність суміші, що в свою чергу, зменшує температурну та зернову сегрегацію.

Загальні переваги використання Evotherm М1:
  • Можливість укладання та ущільнення асфальтобетонних сумішей при низьких температурах
  • Подовження сезону виконання робіт
  • Збільшення дальності транспортування суміші
  • Відсутність необхідності використання адгезивних добавок
  • Великий температурний діапазон ущільнення суміші в порівнянні з енергозберігаючими добавками на основі восків та парафінів